Arayan Bulur :)

Mersin Kızkalesi


Kaliteli ve temiz bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk adresi her sezon olduğu gibi bu sezonda mersin oluyor. Mersin'in tatil için bir çok beldesi var. Bu beldelerin en başında gelenler ise akkum, yemişkumu ve şüphesiz kızkalesi.

Kızkalesi yaz aylarında yerli yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Kızkalesi'nde yaz aylarında bir çok sosyal ve kültürel aktivite yer alıyor ve tatilciler eğlenceli zamanlar geçiriyor.

Mersin'e bağlı Kızkalesi, il merkezine 60, Erdemli'ye 23 km. mesafede bulunmaktadır. Mersin'in simgesi haline gelen Kızkalesi, denizdeki kayalık üzerine kurulmuştur. Kızkalesi'nin çevre uzunluğu yüz doksan iki metredir. Mersin Kızkalesi'ne ulaşım balıkçı motorları ile mümkündür.


Kızkalesi'ne yaşayan insanların birçoğunun geçim kaynağı turizmdir. Kısaca deniz, kum ve güneş... İnsanların rahat bir şekilde yaz kış demeden bu şirin beldeye çok rahat bir şekilde tatile gelebilirler. Oldukça temiz bir plaja sahip olan kızkalesi'nde iki adet plaj bulunmakta. Mersin'in bu harika tatil beldesi ismini Korikos harabelerinden almaktadır.

Her yerin tarihi doku ile kaplı olduğu Mersin Kızkalesi'nin tarihi, M.Ö. 3000 yıllarına uzanmakta, günümüzde hala geçmişin izlerini taşıyan yapılar kentte varlığını sürdürmektedir. Kızkalesi kıyıdan 200 metre açıkta, denizdedir. Kızkalesi sekiz kule ile güçlendirilmiştir.

Her sezon binlerce kişiye hizmet veren kızkalesi bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. Eğer Mersin'de tatil yapmak istiyorsanız kızkalesi gerek doğası, gerek denizi ile sizlere çok iyi alternatifler sunan harika bir tatil beldesi. Uygun pansiyonlar ve apartlar ile sizlere en güzel konaklama imkanlarını sağlayan bu harika belde de mutlaka tatilinizi yapın derim.


0 yorum:

Yorum Gönder